astrology and palmistry site national post astrology animal signs tibetan astrology horoscope here press whats my horoscope today 2016 chinese horoscope for water dog link madeleine mccann horoscope chinese birth horoscope chicago times horoscopes birthday month horoscope today/x27s birthdays horoscope karl rove astrology chart todays horoscope for capricon press site dari todays virgo horoscope press leo daily horoscope for march elizabeth taylors astrology chart scorpio and virgo love horoscope how to know my horoscope site george press aries horoscope metro news toronto horoscope 2016 scorpio horoscope career 12 2016 horoscope jan sign taurus horoscopes horoscope romances libra here life without barriers rockdale phone number telugu horoscope for 2016 bible link order of the zodiac animals indian astrology your rising sign astrology libra friendship horoscope hand chinese zodiac lucky color

Novinky

Nové éro v hangáru

Od minulého pátku, tedy 10. října 2014, se v našem hangáru zabydluje nový větroň. Je to Astir CS, kterého jsme dovezli z Aachenu. Letos už nám asi počasí a úřady nedovolí vyzkoušet na vlastní kůži jeho letové vlastnosti, o to více se ale můžeme těšit na jaro.

 

PMČR 2014

Petr Hotový přejel pár kilometrů z Tábora do Hosína a už týden reprezentuje ve třídě Klub na Mistrovství České Republiky. Závodníkům ani pořadatelům nepřeje počasí. První letový den oblétlo trať pouze 5 pilotů z 33 (Klub) a Petr jako čtvrtý. Bohužel disciplína nemohla být platná právě kvůli malému počtu obletů. Povedlo se to až dnes, kdy dolétla třetina. Bohužel Petr nebyl mezi nimi. Od neděle už snad bude lepší počasí, tak budeme fandit dál. Stránky soutěže.

Na Hosíně připravili stránky pro veřejnost, kde je hezky popsáno, jak taková soutěž probíhá.

Na trackingu je možné sledovat vždy několik soutěžících větroňů. Petr létá se závodním znakem NO. Vpravo jsou základní údaje jako aktuální nadmořská výška, rychlost letu a rychlost stoupání. Dole jsou pak graficky znázorněny rychlosti stoupaní dosažené ve stoupavých proudech během letu. 

Nakonec mistovství trápilo počasí po celé dva týdny. V klubové třídě se vítězi podařilo nastřádat jen něco málo 2000. Na poli byl snad skoro každý, někdo i několikrát. Pořadím zamíchaly poslední dvě disciplíny. Zejména ta poslední, která byla nakonec 1000 bodová.

 Ondřej

 PMRg 2014

Já jsem zpět a pomyslný štafetový kolík přebralo závodnické duo Honza Šmaha a Petr Hotový, kteří se vydali do Tábora na Plachtařské mistrovství regionů. Po první disciplíně je Petr na 3. a Honza na 5. místě ve třídě Klub. Blýskli se skoro neskutečnými průměrnými rychlostmi 119 respektive 111 km/h. Po šesti odlétaných disciplínách se nakonec Honza umístíl na 12. a Petr na 13. místě. Stránky soutěže.

Ondřej

PMČRj 2014

V Hronově se chýlí ke konci Plachtařské mistrovství České republiky juniorů a akademiků. Náš aeroklub reprezentuje Ondra Holas a nevede si vůbec špatně. V šesté disciplíně se mu dokonce podařilo obletět jeho první deklarovanou třístovku (304,9 km). V celkovém pořadí je zatím na dvacátém místě, což je ve startovním poli třiatřiceti často mnohem závodně zkušenějších juniorek a juniorů určitě hezký výsledek. Jestli se mu ho ještě podaří zlepšit můžete sledovat přímo na stránkách soutěže: http://www.gliding.cz/souteze/2014/pmcr_j/index.php .

 

SAFARI 2014

A máme tu další závody. Petr Hotový se vydal do Dvora Králové vrátit Zdeňku Borůvkovi porážku z minulého roku a z Mladé Boleslavi. Po pěti letových dnech se umístil opět na bedně na třetím místě. Dvě disciplíny vyhrál.

Ondřej

 

GRADIENT & CLUB GRAND PRIX 2014

V sobotu 31.5. skončily v Mladé Boleslavi plachtařské závody Gradient & Club Grand Prix 2014. Českolipský aeroklub se v kategorii Pohár Metoděje Vlacha blýsknul 2. místem Petra Hotového, 5. místem Honzy Šmahy (poslední letový den vyhrál disciplínu), 7. místem Jirky Kyslíka ve třídě Gradient a 9. místem Ondřeje Holase v PMV.

A to se závodní sezóna teprve rozjíždí...

 

Zleva: Ondřej Šindelář, Miloslav Fišer, Zdeněk Borůvka, Petr Hotový

 

 Hangárparty na letišti!

 

Den s Policií a ostatními složkami IZS 2014

Dne 31.5.2014 se bude na letišti Lada u České Lípy konat Den s Policií a ostatními složkami IZS. Akce bude spojena s dětským dnem.
 
Vyhlídkové lety budeme nabízet za velmi výhodnou cenu!
 
 
Ondřej

XIX. Letecký ples již brzy

 1. března 2014 se v sále hotelu Merkur uskuteční již XIX. Letecký ples. Přijd'te se pobavit a vyhrát třeba i vyhlídkový let. Už samotná vstupenka Vám zajistí 200 Kč slevu.

 

Už máme taky facebook

Na adrese https://www.facebook.com/akceskalipa najdete nově vzniklé facebookové stránky našeho aeroklubu. 

 

Den s Policií a ostatními složkami IZS - fotografie 

Do galerie byly přídány fotky z této akce.

 

Den s Policií a ostatními složkami IZS

V neděli 15.9.2013 se na letišti Lada u České Lípy uskuteční významná akce, na které bude možné spatřit statické i dynamické ukázky všech složek integrovaného záchranného systému. V programu se představí policejní psovodi, záchraná služba s využitím vrtulníku, krajská pořádková jednotka a jízdní polici. Finální ukázka bude patřit součinnosti všech složek při simulované dopravní nehodě.

Vyhlídkové lety motorovým letadlem budou za zvýhodněnou cenu 450 Kč za osobu na 15 minut letu. Bude možné se nechat svézt i ve větroni.

Hlavní program začiná v 10:00 a končí ve 14:00.

10:30 ukázka práce policejních psovodů

11:00 zásah skupiny speciálních činností zdravotnické záchranné služby při záchraně osob v obtížně přístupném terénu za využití vrtulníku

12:00 ukázka zákroku krajskék pořádkové jednotky proti nebezpečným pachatelům

12:30 pražská jízdní policie v akci

13:00 společný zásah příslušníků hasičského záchranného sboru, zdravotnické záchranné služby a policistů při simulované dopravní nehodě.

Svoji techniku představí i birgáda AČR z Liberce, dopravní policisté, kriminalisté, HZS Liberecké kraje, sbor dobrovolných hasičů nebo tým výzkumu dopravní bezpečnosti Škoda Auto. Mětská policie Česká Lípa bude mít připravenou vědomostní soutěž, paintballové hřiště a skákací hrad.

Navštevníci si samozřejmě budou moci prohlédnout motorová letadla a kluzáky všech možných typů ve vlastnictví Aeroklubu Česká Lípy a firmy SkyOffice.

Bude zajištěna kyvadlová doprava s odezdy od KD Crystal v 09:30, v 11:00 a ve 12:00. Odjezdy z letiště v 10:10, 12:00, 13:00 a 14:30.

Orientační plánek akce

Facebookové stránky akce

Ondřej

 Plachtařské mistrovství regionů 2013

Dva naši sportovní plachtaři, Honza Šmaha a Petr Hotový, poměřili své síly s dalšími 33 letci na plachtařských závodech konaných na začátku srpna ve Zbraslavicích. Honza se umístil na 11. a Petr na 13. místě v klubové třídě. Je tu září a závodní sezóna je u konce. 

Ondřej

Safari, PMČRD - fotogalerie

 

Do galerie byly přídány fotky. Třeba říci, že spoustu fotek vyfotili fotografové z organizačního štábu.

Ondřej

Safari, PMČRD - den jedenáctý, závěr

 Posledním letovým dnem byla středa 10. července. Obě třídy měly naplánovány AAT tratě. Už běhěm startů se obloha nad Dvorem vyčistila. K prvnímu otočenému bodu (Hradčany, poloměr 35 km) bylo nutné letět v čisté. To se stalo osudným celkem 8 dvousedadlovkám včetně našeho Twina, kterým se nepodařilo vydat se na trať. Ostatní však trať obletěly a disciplína byla platná. To nás stálo posun dvě místa dolů na celkové sedmé místo. Safari třída měla trať obdobnou. Petra Hotového zavedla dokonce až nad Kozly (otočný bod Č.Lípa, poloměr 40 km), kde se podle jeho slov zdržel. Jinak silná stoupání a řady kumulů nahrávaly brusům, které lépe využijí delfínování. V této disciplíně obsadil páté místo. Zděněk Borůvka tak Petra sesadil z prvního místa celkově. Další dva dny byly neletové, proto už v pátek došlo k vyhlášení vítězů. Petr Hotový s ASW-15B tedy skončil na krásném druhém místě ve třídě Safari. Pavel Svejkovský a Ondřej Holas s Twinem skončili sedmí (první mezi Twiny) na Plachtařském mistrovství ČR dvousedadlovek .

Ondřej

 Safari, PMČRD - den desátý

Ředitel soutěže naplánoval dvousedadlovkám (i Blaníkům!!) pěknou racingovou třístovku (Dvůr - Hradčany - Nový Hrádek - Hořensko - Dvůr). Se zkušenostmi z předchozích dnů jsme věděli, že nás čeká minimálně pětihodinovka. Začali jsme pěkně a jako první jsme doklouzli do Hradčan. Tam se však stoupání nechtělo dostavit. Než jsme něco vyčmuchali (už to vypadalo na přistání), ve velké výšce přiletěla formace Blaníků. Pak jsme se s nimi honili až k druhému otočňáku. Super Blaníky s nástavci a v šikovných rukách jsou krásná a celkem i rychlá éra, alespoň pro nás. Na cestě k poslednímu otčnému bodu u Kozákova jsme se předháněli s Pavlem Derdou, až jsme mu nakonec díky vyšší výšce zdrhli a do Dvora přiletěli po DG a Perkozu jako třetí. Avšak některé Blaníky dorazily chvíli po nás se skoro stejným (i třeba malinko lepším) průměrem. Jsou to borci. Rudu s Milanem jsme dali o šest bodů, takže jsme se posunuli na áté místo s náskokem celých pět bodů :)). Nahoru se není kam honit, takže plán pro dalši lety je především dolětět do Dvora a obletět trať...a dát Rudu s Milanem. Pohár Safari letěl stejnou FAI třístovku, ale v opačném směru. Petr vsadil na návětrnou stranu orliček a nakonec spočítal všechny šišky na polské straně.  To by bylo, aby nedoletěl. Samozřejmě doletěl. Třetí a drží si první místo!

Ondřej

 Safari, PMČRD - den devátý

Počasí se nezměnilo. Tlaková výše nad Velkou Británií opět slibovala pěkné polétání. Konečně jsme dostali 210 km racing (Dvůr-Kozákov-Dobruška-Lomnice-Dvůr). Zjistili jsme, že čím dál letíme, tím máme horší průměr (více se projeví výška na startu úlohy). Průměr spadl k 60 km/h. Na dokluzu z Lomnice jsme se trochu zapotili, když rezerva ubývala a ubývala. Teprve až u Zvíčiny nás nakopl svah, po kterém jsme svištěli k letišti, kde jsme si mohli dovolit svižný průlet. Díky selhání tří blaníků a Pavla Derdy s Twinem jsme se vyšvihli na šesté místo v disciplíně a v totalu dotáhlí naše nejbližší soupeře (Rudu s Milanem z Moravské Třebové). Safaráci letěli 280 km racing. Petr se podělil o první místo se Zdeňkěm Borůvkou z AK Jičín a vrátil se zpět na první místo.

Ondřej

Safari, PMČRD - den osmý

Udělalo se krásně. Základny kolem osmnácti stovek. Safari pohár dostal 300 km FAI, třída Duo ještě AAT. Letěli jsme na jistotu a na Vysokov tentokrát koukali z vysoka. Dali jsme si krásných 191 km a bylo z toho deváté místo (druhé mezi Twiny). Udrželi jsme si osmé místo celkově. Petr doletěl čtvrtý a sklouzl na druhé místo celkově.

 Ondřej

Safari, PMČRD - den sedmý (Potkali se u Náchoda)

Po třech neletových dnech přišel rozkaz k letu. Počasí neslibovalo nic vyjímečného a tak to taky dopadlo. Stali jsme se účastníky sletu dvousedadlovek na ULL letišti Vysokov u Náchoda. Nedlouho po našem přístání dorazili i naši rivalové z Moravské Třebové se Super Blaníkem. Další byli kolíňáci s Twinem. Po dlouhém čekání na odvážného vlekaře s Cessnou, který nás vycuknul na 550 m i s předpolím, jsme doletěli do Dvora. Disciplína dvousedadlovek nebyla platná. Jednosedadlovky se praly s nepřízní počasí a kumuly v Polsku jen 300 m nad terénem. Petr Hotový doletěl šestý a udržel si první místo.

 Ondřej

Safari, PMČRD - den třetí

Druhý den se neletělo. Počasí nestihlo start a na východě, kam jsme se měli vydat, se zdržovala vysoká oblačnost. Zlepšili jsme si náladu ve úterý. Obě třídy lětěly AAT trať - nejprve na Krkonoše a pak podél Orlických hor na východ a zpět. My jsme si dali za úkol doletět alespoň někam na letiště. A tak jsme letěli, letěli, až jsme to najednou obletěli. K našemu překvapení z toho bylo třetí místo. Petr zaletěl obvyklý standard, disciplínu vyhrál a první místo si drží i celkově.

Ondřej

Safari, PMČRD - den první

V neděli 30.6. se dařilo především Petru Hotovému, který zabodoval a vybojoval druhé místo. Nebojácná posádka Twina se rozhodla hned ze záčátku vydat se proti silnému větru k mraku, kde to určitě bylo. Bohužel nebylo. Twin zažil první přístání v poli v rukou českolipských pilotů. Idylickou krajinu můžete obdivovat na přiložené fotografii. 

  Ondřej

Safari pohár a mistrovství dvousedadlovek

Již zítra vyrazí dvě posádky do Dvora Králové hájit (snad :)) barvy  našeho aeroklubu. Více informací můžete nalézt stránkách soutěže 

http://www.gliding.cz/souteze/2013/pmcr_d .

Především bych chtěl upozornit na možnost sledovat online výkony bílého elegantního autobusu. Na stránkách projektu Sky Lines v položce Live, konkrétně

http://www.skylines-project.org/tracking/ ,

si vyhledáte v seznamu online letů Ondrej Holas a můžete nás sledovat. Tracking by měl být aktivní, jakmile se dostaneme do vzduchu. Možná sem přibyde i nějaké info z průběhu závodu, ale nic neslibuji.

Ondřej

Vosa po letech v poli

Je tomu už tak dávno, že mnozí si to poslední ani nepamatují. O první přistání do pole uskutečněné v novém věku se postaral Jirka. Po nerovném souboji se vzdušnými proudy nakonec hladce dosedl nedaleko Křižan do týlu nepřítele a srdnatě bránil letadlo po několik hodin, dokud nepřijely posily s těžkou technikou od kolegů z hodkovického ženijního praporu. Po krátké bitvě byla vosa naložena a transportována zpět na Základnu plachtařského letectva Česká Lípa-Lada.

Ondřej

Úspěch našich sportovních plachtařů

 

Včera skončily v Mladé Boleslavi závody Gradient Grand Prix 2013. Náš plachtař Honza Šmaha s oblíbeným ASW-15B se po pěti letových dnech umístil v kategorii Pohár Metoděje Vlacha na parádním druhém místě! Petr Hotový, taktéž s áesvéčkem, se na začátku května zůčastníl 9. Jarního poháru Jeseníků. Bohužel nepřálo počasí a soutěžící měli jenom dva dny, kdy mohli ukázat své umění. Petr vybojoval třetí a šesté místo, z čehož bylo celkově krásné páté místo. Závodů bude ještě spousta, proto věřím, že o našich závodnících letos ještě uslyšíme.

 Ondřej

 

Nábor nových žáků

Možná jste si někdy při pohledu na větroň vznášející se vysoko nad vámi položili otázku, jaké to asi je, takhle si poletovat. Možná jste si také položili otázku, zda byste to dokázali i vy a jestli by vás to bavilo. Pokud jste ještě nenalezli odpovědi, není nic jednoduššího, než přijít na letiště Lada a hledat je přímo u nás. Nezáleží na tom, kolik je vám let, začít se dá v každém věku.
Jestliže se rozhodnete přijít, můžete se předem ohlásit telefonem nebo mailem (kontakty najdete na těchto stránkách nebo v letáku), ale ani když se objevíte o víkendu bez předchozí domluvy, určitě vás nevyhodíme a rádi vám poskytneme všechny potřebné informace. Můžete si také domluvit zkušební let, při kterém poznáte, jaké to je ve vzduchu a seznámíte se s tím, co by vás čekalo ve výcviku. Ten začíná obvykle na podzim a během zimního období se naučíte teoretickým základům, abyste mohli na jaře usednout za knipl. Teoretické školení lze samozřejmě absolvovat i kdykoliv během roku, pouze je potřeba počítat s tím, že se vaše praktická činnost - létání - trochu oddálí.

ZDE si můžete stáhnout leták a až si ho prostudujete, neváhejte a vydejte se na letiště, určitě to stojí za to!

 

První českolipská tisícovka!

Tak dlouho jsem se chystal podat report z našeho silvestrovského létání, až ho zastínila zcela jiná událost, i když také letecká. Člen našeho aeroklubu Petr Hotový, který momentálně létá v Namibii, včera uletěl svou první tisícovku (současně první českolipskou). Výkonu dosáhl na větroni ASH-25 spolu s pilotem Miroslavem Sklenářem (Žamberk), se kterým se v Namibii střídá. Na jeho let se můžete podívat na adrese http://www.cpska.cz/public/index3.php?lpg=zobraz_let&let_id=50223, pod záložkou lety si můžete prohlédnout jejich další výkony a také sledovat online přenosy. Nenechte se zmást skutečností, že v průběhu letu vystupují pod psedonymem Luděk Kluger :-). Petrovi (i Mirkovi) samozřejmě moc gratulujeme a přejeme, ať se tento výkon podaří do konce pobytu v Namibii ještě překonat. Že k tomu nebylo daleko zjistíte, pokud se podíváte na deklaraci včerejšího (8. 1.) letu.

 

Brigadýr

Ve středu 14.listopadu přistál na letišti Lada nový člen naší flolily. Je jím Aero L-60 Brigadýr imatrikulace OK-MTA. Toto letadlo jsme obdrželi do majetku od Aeroklubu České republiky. Z Jindřichova Hradce, kde bylo dosud provozováno, ho k nám přeletěli členové tamního aeroklubu, které Honza následně vysadil
(z auta, samozřejmě) na autobusové zastávce a popřáli jsme jim šťastnou cestu domů.

Nám nezbývá než si přát, aby jeho provozování v našem aeroklubu bylo stejně hladké, jako jeho prní letošní přistání na naší dráze.

 

Naši členové na soutěžích - máme mistry republiky

Na přelomu července a srpna se konaly dvě republikové soutěže a na obou jsme měli zastoupení. Ve Vrchlabí, kde se konalo Plachtařské mistrovství dvousedadlových kluzáků, startovala dvojice Petr Hotový, Pavel Svejkovský s naším nově (na konci loňského roku) pořízeným kluzákem Twin Astir. Ve čtyřech letových dnech obsadili jednou první, dvakrát druhé a jednou třetí místo, což jim v celkovém hodnocení přineslo mistrovský titul pro letošní rok.

Druhé závody pořádal Aeroklub České Budějovice na letišti Hosín. Jednalo se o Plachtařské mistrovství regionů ČR. Z našeho aeroklubu startoval Jan Šmaha s kluzákem ASW-15B. Honza zalétal svůj standard a v celkovém hodnocení se v klubové třídě umístil na 28. místě z 58 startujících plachtařů.

Ondřej