Notice: Undefined variable: ub in /web/htdocs1/aeroklubceskalipacz/home/www/require/functions.php on line 3031

Notice: Undefined variable: ub in /web/htdocs1/aeroklubceskalipacz/home/www/require/functions.php on line 3043
Aeroklub Česká Lípa - Vyhlídkové lety
ČeštinaEnglishDeutsch

Aeroklub Česká Lípa

Vyhlídkové lety

< návrat zpět

Vyhlídkové lety pro vás a vaše blízké jako nezapomenutelný zážitek. Objevte známá i neznámá místa okolí nejen České Lípy z jiné, ptačí perspektivy! Vymyslete si svou vlastní trasu letu - chcete vidět váš dům či chalupu z výšky? Stačí trasu vyhlídky konzultovat s pilotem a vzhůru do oblak. Můžete se inspirovat našimi oblíbenými okruhy, které uvádíme níže. Patří mezi ně vyhlídkový let nad Máchovo jezero, Bezděz, Liberec, Ještěd, skalní hrad Sloup či například Šluknovský výběžek a Děčín.

Vyhlídkový let můžete formou dárkového poukazu věnovat také svým přátelům či blízkým. Platnost dárkového poukazu je 1 rok od data vystavení.  

Leteckou sezonu máme přibližně od dubna do září. Záleží především na počasí a stavu letištní plochy, která je travnatá. Létáme o víkendech, obvykle 2-3 víkendy v měsíci jsou k dispozici on-line rezervace. Zbývající víkendy jsou naší technickou a provozní rezervou. Volné termíny jsou k dispozici vždy koncem stávající měsíce, na jeden kalendářní měsíc dopředu. Pokud není možné Váš let realizovat v objednaném termínu (počasí, provozní důvody), bude Vám samozřejmě nabídnut termín náhradní. Mimo naší provozní dobu jsou lety možné pouze po předchozí domluvě.

 

 

 Pro vaši inspiraci uvádíme několik oblíbených okruhů

Ceny jsou uvedeny v CZK, včetně DPH
Základní cena: 120,- Kč za minutu letu letadla (pro 1 až 3 osoby)
 
TRASA DOBA LETU CENA (pro 1 až 3 osby)
Česká Lípa - Zahrádky 15 min 1.800,-
Nový Bor - Klíč 15 min 1.800,-
Panská skála (Varhany) 20 min 2.400,-
Skalní hrad Sloup - Nový Bor 20 min 2.400,-
Zámek Zákupy - meandry Ploučnice 20 min 2.400,-
Zámek Lemberk 25 min 3.000,-
Hrad Helfenburk - Úštěk 25 min 3.000,-
Ronov - Vlhošť - Holany 25 min 3.000,-
Máchovo jezero - hrad Bezděz 30 min 3.600,-
Ještěd - Liberec 35 min 4.200,-
Šluknovský výběžek 35 min 4.200,-
Děčín - Hřensko 45 min 5.400,-

 

Časté dotazy k vyhlídkovým letům: 

 Odkud můžeme startovat?

Standardně létáme z veřejného letiště LADA Česká Lípa, kde máme sezónní servisní a klientskou základnu. Po předchozí dohodě můžeme ovšem s vámi startovat a přistávat na kterémkoliv veřejném letišti v Evropě. 

 Kolik nás může nebo musí letět, jak budeme sedět, co s příručním zavazadlem? 

Letadlo pojme max. 3 osoby (dospělí nebo děti), a to na jedno sedadlo vpředu vpravo vedle pilota (s výhledem na přístrojový panel) a na dvě sedadla vzadu. Každé sedadlo je vybaveno dvoubodovým bezpečnostním pásem. Pro případ nevolnosti jsou na palubě sáčky. Příruční zavazadlo si můžete odložit do odděleného zavazadlového prostoru v zadní části trupu. Letět mohou samozřejmě také pouze jeden nebo dva cestující, za předpokladu, že doplatí zbývající volná místa.  

 Jakou trasu letu si mohu vybrat? 

V podstatě libovolnou. Konkrétní trasu letu si domlouváte s pilotem až před letem, korekce trasy můžete provádět po dohodě s pilotem i za letu. Pokud si chcete sami plánovat vlastní trasu, počítejte s cestovní rychlostí letadla 150 - 160 km/hod. 

 Kdy si mám let rezervovat? 

Rezervaci můžete provádět na výše uvedených kontaktech kdykoliv či přímo na odkazu rezervace letu, ideálně cca týden před požadovaným termínem letu. Pokud máte let již rezervovaný, budeme vás kontaktovat v případě zrušení letu (např. vliv počasí, provozní důvody). Počasí bohužel neovlivníme a proto nebuďte smutní, pokud se váš let zruší, vyberete si náhradní termín. 

 Kdy, kolik a jak budu platit? 

Platíte v hotovosti po letu, dle skutečné doby letu (120 Kč/min). Pokud máte předplacený poukaz (dárkové poukazy, výherní poukazy) a rozhodnete si let prodloužit, doplácíte rozdíl také v hotovosti po letu. 

 Jsou nějaká omezení? 

Z důvodu omezení maximální vzletové hmotnosti letounu je stanoven součet hmotnosti všech tří cestujících na max. 240kg. Váš zdravotní stav musí být přiměřený této aktivitě. Neodmítáme ani invalidní spoluobčany na vozíku. Cestující nesmí být pod zjevným vlivem alkoholu, drog či jiných omamných látek.

 Jaké jsou podmínky pro děti? 

Děti také nemají žádná zvláštní omezení. Mají své samostatné sedadlo. K dispozici jsou na palubě dva dětské sedáky, pro lepší výhled. Rodičům doporučujeme zvážit účast malých dětí, aby let byl pro ně potěšení a ne utrpení. Doporučujeme vhodný věk cca od 5 let, ale rozhodnutí necháme na vás.